Вівторок, 16.04.2024, 21:40
Вітаю Вас Гість | RSS

Творча майстерня вчителя

Меню сайту
Новини сайту
Надія школи
Працюємо і навчаєм
Ми навчаємося не для школи, а для життя. Сенека Молодший День, у який ви не дізналися для себе нічого нового, минув даремно. Н.С.Станіславський Щоб дитина була палко зацікавлена навчанням, їй необхідне багате, різноманітне, приваблююче, інтелектуальне життя. Сухомлинський В.
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Особливості ЗНО - 2018 з фізики

Мета роботи.

Розкрити особливості ЗНО – 2018 з фізики. Обґрунтувати важливість кваліфікованої підготовки учнів для складання зовнішнього незалежного оцінювання з фізики учнями старших класів, для покращення рівня знань і результатів іспиту. Розкрити дидактичні особливості підготовки до ЗНО.



 

Програма зовнішнього оцінювання 2018 року

Зовнішнє незалежне оцінювання 2018 року буде проводитись за програмою затвердженою наказом Міністерства освіти і науки № 77 від 3 лютого 2016 року.

На підставі зазначеної програми будуть укладатися тестові завдання для проведення зовнішнього незалежного оцінювання.



 

Терміни проведення ЗНО-2018

Зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти в 2018 році, проводитиметься з 22 травня до 14 липня. Про це йдеться у наказі МОН, що підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

У 2018 році кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання матиме право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів.

Перелік тестових предметів наступного року дещо зміниться. До програми тестування включено тести з української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії та англійської, іспанської, французької та німецької мов. До переліку предметів не включено тест ЗНО з російської мови.



 

Графік проведення зовнішнього оцінювання 2018 року

2018 року реєстрація на ЗНО триватиме з 6 лютого до 19 березня. Це передбачено Календарним планом підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році, затвердженого наказом МОН.

Змінювати реєстраційні дані можна буде до 2 квітня, а до 30 квітня зареєстровані учасники отримають на своїх інформаційних сторінках запрошення-перепустки. У них буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Основна сесія ЗНО триватиме з 22 травня до 13 червня. Тестування пройдуть у такому порядку:

математика – 22 травня

українська мова і література – 24 травня

іспанська, німецька, французька мови – 29 травня

англійська мова – 1 червня

біологія – 4 червня

історія України – 6 червня

географія – 8 червня

фізика – 11 червня

хімія – 13 червня.



 

Оголошення результатів ЗНО

Оголошення результатів учасників зовнішнього тестування з української мови та літератури, іноземних мов, математики та біології відбудеться не пізніше 15 червня 2018 року; оголошення результатів з історії України, географії, фізики та хімії триватиме до 21 червня 2018 року.

Розгляд апеляційних заяв щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться з дня офіційного оголошення результатів.

Апеляційні заяви від учасників тестування, яких не задовольнили отримані результати ЗНО, будуть розглядатись починаючи з дня оголошення результатів кожного тесту.

Додаткова сесія ЗНО для учасників, які не змогли взяти участь у основній сесії тестування з поважних причин, пройде у період з 2 до 11 липня 2018 року за окремим графіком, який має бути затверджений окремо.

Оголошення результатів учасників додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться не пізніше 17 липня 2018 року.



 

Реєстрація на пробне ЗНО стартує 9 січня

Реєстрація учасників пробного зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 09 і триватиме до 31 січня 2018 року. Про це йдеться у наказі Українського центру оцінювання якості освіти.

Як і в попередні роки, пробне ЗНО проводитиметься з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу учасників до пункту тестування та робочого місця.

Зареєструватись для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Кожен зареєстрований учасник зможе взяти участь у пробному ЗНО з української мови та літератури (24 березня), а також у одному із запропонованих предметів за вибором (31 березня): історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької або французької мов.

Пробні тести з біології, географії, історії України, математики, фізики і хімії, з урахуванням реєстраційних даних учасників, можуть бути перекладені кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

Участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні є платною. Вартість одного тестування для одного учасника кожний регіональний центр оцінювання якості освіти визначатиме окремо. Цю інформацію буде розміщено на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Реєстрація для проходження пробного тестування не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання.

Результати пробного зовнішнього незалежного оцінювання не зараховуються як оцінки за державну підсумкову атестацію та не використовуються для участі в конкурсному відборі під час вступу до вищих навчальних закладів.



 



 

ЗНО з фізики: особливості тесту 2018 року

Найголовніше про тест ЗНО 2018 з фізики

Кількість завдань тесту у ЗНО 2018 з фізики — 34 завдань.

Максимальна кількість тестових балів – 56 балів.

Час, відведений на виконання тесту — 180 хвилин.

Тест зовнішнього незалежного оцінювання з фізики у 2018 році складається із завдань трьох форм: завдань з вибором однієї правильної відповіді, завдань на встановлення відповідності («логічні пари»), завдань відкритої форми із короткою відповіддю структурованого і неструктурованого типу.

За вибором випускника результат виконання завдань сертифікаційної роботи може бути зарахований як державна підсумкова атестація з фізики.



 

ФОРМИ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ

Завдання з вибором однієї правильної відповіді. Завдання складається з основи та чотирьох варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив відповідь у бланку відповідей А.

Тест містить 20 завдань цієї форми (№1-20), що будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.

Завдання на встановлення відповідності. Завдання складається з основи та двох стовпчиків інформації, позначених цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Виконання завдання передбачає встановлення відповідності (утворення «логічних пар») між інформацією, позначеною цифрами та буквами. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання встановив відповідність і зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка відповідей А.

Тест містить 4 завдання цієї форми (№21-24), що будуть оцінені в 0, 1, 2, 3 або 4 бали: 1 бал – за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»); 0 балів за будь - яку «логічну пару», якщо зроблено більше однієї позначки в рядку; 0 балів за завдання, якщо не вказано жодної правильної відповідності («логічної пари»), або відповіді на завдання не надано.

Завдання відкритої форми з короткою відповіддю

Структуроване завдання. Воно складається з основи та двох частин і передбачає розв’язування задачі. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання, здійснивши відповідні числові розрахунки, записав, дотримуючись вимог і правил, відповіді до кожної з частин завдання у бланку відповідей А.

Тест містить 2 завдання такої форми (№25-26), що оцінюються в 0, 1 або 2 бали: 1 бал за кожну правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано обидві неправильні відповіді, або відповіді на завдання не надано.

Неструктуроване завдання. Воно складається з основи та передбачає розв’язування задачі. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання, здійснивши відповідні числові розрахунки, записав, дотримуючись вимог і правил, кінцеву відповідь у бланку відповідей А.

Тест містить 8 завдань такого типу (№27-34), що оцінюються в 0 або 2 бали: 2 бали, якщо вказана правильна відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або відповіді на завдання не надано.

Розв’язання завдань у чернетці не перевіряються і до уваги не беруться.

Додаткові матеріали та обладнання під час виконання тесту з фізики не використовуються. У тестових зошитах із фізики будуть подані таблиця префіксів до одиниць SI і таблиця значень тригонометричних функцій деяких кутів.

Зміст тесту ЗНО з фізики визначений відповідно до програми зовнішнього незалежного оцінювання з фізики.

Матеріал програми зовнішнього незалежного оцінювання з фізики поділено на п’ять тематичних блоків: “Механіка”, “Молекулярна фізика та термодинаміка”, “Електродинаміка”, “Коливання і хвилі. Оптика”, “Елементи теорії відносності. Квантова фізика”, які, в свою чергу, розподілено за розділами і темами.



 

ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ

2018 – ФІЗИКА КОМПЛЕКСНЕ ВИДАННЯ

ВСТУП

Частина I НАВЧАЛЬНИЙ ДОВІДНИК — З ПРИКЛАДАМИ ТА ЗАВДАННЯМИ

МЕХАНІКА

1. ОСНОВИ КІНЕМАТИКИ

1.1. ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ

1.2. ОПЕРАЦІЇ З ВЕКТОРНИМИ ВЕЛИЧИНАМИ

1.3. ФІЗИЧНІ ВЕЛИЧИНИ, ЯКІ ХАРАКТЕРИЗУЮТЬ МЕХАНІЧНИЙ РУХ

1.4. ВІДНОСНІСТЬ МЕХАНІЧНОГО РУХУ

1.5. ПРЯМОЛІНІЙНИЙ РУХ

1.6. КРИВОЛІНІЙНИЙ РУХ

2. ОСНОВИ ДИНАМІКИ

2.1. ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ

2.2. ФІЗИЧНІ ВЕЛИЧИНИ

2.3. ЗАКОНИ НЬЮТОНА

2.4. СИЛИ В МЕХАНІЦІ

2.5. МЕХАНІКА ТВЕРДОГО ТІЛА

3. ЗАКОНИ ЗБЕРЕЖЕННЯ В МЕХАНІЦІ

3.1. ІМПУЛЬС. ЗАКОН ЗБЕРЕЖЕННЯ ІМПУЛЬСУ

3.2. ЕНЕРГІЯ. ЗАКОН ЗБЕРЕЖЕННЯ ЕНЕРГІЇ

3.3. МЕХАНІЧНА РОБОТА. ПОТУЖНІСТЬ

3.4. ПРОСТІ МЕХАНІЗМИ

4. ЕЛЕМЕНТИ МЕХАНІКИ РІДИН ТА ГАЗІВ

4.1. ТИСК. СИЛА ТИСКУ

4.2. ГІДРОСТАТИЧНИЙ ТИСК. СПОЛУЧЕНІ ПОСУДИНИ

4.3. АРХІМЕДОВА СИЛА. УМОВИ ПЛАВАННЯ ТІЛ

4.4. АТМОСФЕРНИЙ ТИСК ТА ЙОГО ВИМІРЮВАННЯ

МОЛЕКУЛЯРНА ФІЗИКА І ТЕРМОДИНАМІКА

1. ОСНОВИ МОЛЕКУЛЯРНО-КІНЕТИЧНОЇ ТЕОРІЇ

1.1. ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ МОЛЕКУЛЯРНО-КІНЕТИЧНОЇ ТЕОРІЇ ТА ЇХ ДОСЛІДНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ

1.2. МАСА АТОМІВ І МОЛЕКУЛ

1.3. МОЛЯРНА МАСА. КІЛЬКІСТЬ РЕЧОВИНИ

1.4. ІДЕАЛЬНИЙ ГАЗ. ОСНОВНЕ РІВНЯННЯ МКТ ІДЕАЛЬНОГО ГАЗУ

1.5. ТЕМПЕРАТУРА. ТЕРМОДИНАМІЧНА ШКАЛА ТЕМПЕРАТУР КЕЛЬВІНА

1.6. СЕРЕДНЯ КВАДРАТИЧНА ШВИДКІСТЬ ПОСТУПАЛЬНОГО РУХУ МОЛЕКУЛ ІДЕАЛЬНОГО ГАЗУ

2. ВЛАСТИВОСТІ ГАЗІВ (ГАЗОВІ ЗАКОНИ)

2.1. РІВНЯННЯ СТАНУ ІДЕАЛЬНОГО ГАЗУ

2.2. ГАЗОВІ ЗАКОНИ

2.3. ЗАКОН ДАЛЬТОНА

3. ВЛАСТИВОСТІ ПАРИ

3.1. ПАРА. ВИПАРОВУВАННЯ І КОНДЕНСАЦІЯ

3.2. НАСИЧЕНА І НЕНАСИЧЕНА ПАРА

3.3. ВОЛОГІСТЬ ПОВІТРЯ. ТОЧКА РОСИ

3.4. КИПІННЯ. ПЕРЕГРІТА РІДИНА

4. ВЛАСТИВОСТІ РІДИН

4.1. ОСОБЛИВОСТІ ПОВЕРХНЕВОГО ШАРУ РІДИНИ

4.2. ЯВИЩЕ ЗМОЧУВАННЯ. КАПІЛЯРНІ ЯВИЩА

5. ВЛАСТИВОСТІ ТВЕРДИХ Тіл.

5.1. КРИСТАЛІЧНІ ТА АМОРФНІ ТІЛА. ЇХНІ ВЛАСТИВОСТІ

5.2. МЕХАНІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТВЕРДИХ ТІЛ

6. ОСНОВИ ТЕРМОДИНАМІКИ

6.1. ВНУТРІШНЯ ЕНЕРГІЯ І ЇЇ ЗМІНА ПРИ ТЕПЛОПЕРЕДАЧІ ТА ВИКОНАННІ РОБОТИ

6.2. ЗАКОНИ ТЕРМОДИНАМІКИ

6.3. ТЕПЛОВІ ДВИГУНИ

ЕЛЕКТРОДИНАМІКА

1. ОСНОВИ ЕЛЕКТРОСТАТИКИ

1.1. ЕЛЕКТРИЧНИЙ ЗАРЯД. ЗАКОН КУЛОНА

1.2. ЕЛЕКТРИЧНЕ ПОЛЕ. НАПРУЖЕНІСТЬ І ПОТЕНЦІАЛ ЕЛЕКТРИЧНОГО ПОЛЯ

1.3. ЕЛЕКТРИЧНЕ ПОЛЕ У РЕЧОВИНІ

1.4. ЕЛЕКТРОЄМНІСТЬ. КОНДЕНСАТОРИ

2. ЗАКОНИ ПОСТІЙНОГО СТРУМУ

2.1. ЕЛЕКТРИЧНИЙ СТРУМ. СИЛА СТРУМУ. НАПРУГА

2.2. ЕЛЕКТРИЧНИЙ ОПІР. ЗАКОН ОМА ДЛЯ ДІЛЯНКИ КОЛА

2.3. ПОСЛІДОВНЕ І ПАРАЛЕЛЬНЕ З'ЄДНАННЯ ПРОВІДНИКІВ

2.4. ЕРС. ЗАКОН ОМА ДЛЯ ПОВНОГО КОЛА. З'ЄДНАННЯ ЕЛЕМЕНТІВ

2.5. РОБОТА І ПОТУЖНІСТЬ СТРУМУ. ЗАКОН ДЖОУЛЯ-ЛЕНЦА

3. ЕЛЕКТРИЧНИЙ СТРУМ У РІЗНИХ СЕРЕДОВИЩАХ

3.1. ЕЛЕКТРИЧНИЙ СТРУМ В МЕТАЛАХ. ЯВИЩЕ НАДПРОВІДНОСТІ

3.2. СТРУМ В ЕЛЕКТРОЛІТАХ

3.3. ЕЛЕКТРИЧНИЙ СТРУМ У ГАЗАХ

3.4. СТРУМ У НАПІВПРОВІДНИКАХ

3.5. СТРУМ У ВАКУУМІ (СТРУМ ПЕРЕНОСУ)

4. МАГНІТНЕ ПОЛЕ, ЕЛЕКТРОМАГНІТНА ІНДУКЦІЯ

4.1. МАГНІТНЕ ПОЛЕ. МАГНІТНА ІНДУКЦІЯ

4.2. ДІЯ МАГНІТНОГО ПОЛЯ НА РУХОМИЙ ЗАРЯД І ПРОВІДНИК ЗІ СТРУМОМ

4.3. МАГНІТНІ ВЛАСТИВОСТІ РЕЧОВИНИ. ДІА-, ПАРА- ТА ФЕРОМАГНЕТИКИ

4.4. ЯВИЩЕ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОЇ ІНДУКЦІЇ

4.5. САМОІНДУКЦІЯ. ІНДУКТИВНІСТЬ. ЕНЕРГІЯ МАГНІТНОГО ПОЛЯ

4.6. ЕЛЕКТРОМАГНІТНЕ ПОЛЕ. ТЕОРІЯ МАКСВЕЛЛА В ЯКІСНОМУ ВИГЛЯДІ

КОЛИВАННЯ І ХВИЛІ. ОПТИКА

1. МЕХАНІЧНІ КОЛИВАННЯ І ХВИЛІ

1.1. ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ

1.2. ГАРМОНІЧНІ КОЛИВАННЯ

1.3. МЕХАНІЧНІ ХВИЛІ. ЗВУК

2. ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ КОЛИВАННЯ

2.1. ВІЛЬНІ ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ КОЛИВАННЯ. КОЛИВАЛЬНИЙ КОНТУР

2.2. ВИМУШЕНІ ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ КОЛИВАННЯ. ЗМІННИЙ СТРУМ

2.3. ТРАНСФОРМАТОР

3. ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ХВИЛІ

3.1. ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ХВИЛІ ТА ЇХ ВЛАСТИВОСТІ

3.2. РАДІОХВИЛІ

3.3. ШКАЛА ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ

4. ОПТИКА

4.1. ХВИЛЬОВА ОПТИКА

4.2. ГЕОМЕТРИЧНА ОПТИКА

КВАНТОВА ФІЗИКА. ЕЛЕМЕНТИ ТЕОРІЇ ВІДНОСНОСТІ

1. ЕЛЕМЕНТИ ТЕОРІЇ ВІДНОСНОСТІ

1.1. ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ

1.2. ПОСТУЛАТИ СПЕЦІАЛЬНОЇ ТЕОРІЇ ВІДНОСНОСТІ

1.3. ВИСНОВКИ СПЕЦІАЛЬНОЇ ТЕОРІЇ ВІДНОСНОСТІ

2. СВІТЛОВІ КВАНТИ

2.1. ФОТОНИ

2.2. ФОТОЕФЕКТ

2.3. СВІТЛОВИЙ ТИСК

2.4. КОРПУСКУЛЯРНО-ХВИЛЬОВИЙ ДУАЛІЗМ

3. АТОМ ТА АТОМНЕ ЯДРО

3.1. БУДОВА АТОМА. ПОСТУЛАТИ БОРА

3.2. БУДОВА АТОМНОГО ЯДРА

3.3. ЯДЕРНІ РЕАКЦІЇ. ЕНЕРГЕТИЧНИЙ ВИХІД ЯДЕРНИХ РЕАКЦІЙ

3.4. ОСНОВИ ЯДЕРНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ

3.5. РАДІОАКТИВНІСТЬ

3.6. ЕЛЕМЕНТАРНІ ЧАСТИНКИ



 

ВІДПОВІДІ НА ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОГО РОЗВ'ЯЗАННЯ



 

Частина ІІ ПРИЙОМИ РОЗВЯЗУВАННЯ ТИПОВИХ ЗАДАЧ



 



 



 

Категорія: Мої статті | Додав: hraisa660404metaua (30.10.2017) | Автор: Школьна Раїса Миколаївна E W
Переглядів: 516 | Теги: особливості 2018 року, ЗНО | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Народження сайту
11 лютого 2017 року
Моя Батьківщина
flag-ukrainy-animatsionnaya-kartinka-0015 Моя Україно прекрасна, пісень і волі сторона. Олександр Олесь
Щорічні конкурси
Вхід на сайт
Пошук