Вівторок, 16.04.2024, 10:41
Вітаю Вас Гість | RSS

Творча майстерня вчителя

Меню сайту
Новини сайту
Надія школи
Працюємо і навчаєм
Ми навчаємося не для школи, а для життя. Сенека Молодший День, у який ви не дізналися для себе нічого нового, минув даремно. Н.С.Станіславський Щоб дитина була палко зацікавлена навчанням, їй необхідне багате, різноманітне, приваблююче, інтелектуальне життя. Сухомлинський В.
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Творча лабораторія » Виховна робота

Перший урок "Щоб у серці жила Батьківщина"
16.02.2017, 11:30

Мета: поглиблення знання учнів про історію  України, про видатних  

           українців;  

           ознайомлення з народними звичаями, обрядами та святами;

          формування свідомої громадянської позицію, шанобливе  

          ставлення до державних символів України, почуття гордості за  

          власну державу;  сприяння збагаченню в учнів знань про

          державотворчі процеси в  Україні;

          розвиток  вміння працювати в команді,  пізнавальної  активності

          учнів, уваги, пам'яті, кмітливісті, ерудованості;

          виховування  в дітей почуття патріотизму любові до Батьківщини,

          почуття взаємоповаги, взаємодопомоги, толерантності.


 

Оформлення: вислови відомих людей про Батьківщину та Україну;

                        карта України; політична карта Європи; фото  української     

                        природи, визначних місць України,   квіти – символи  

                        України.


 

Обладнання: технічні засоби.


 

                                                               Хід уроку

Учень. Моя Україно, без краю

             Квітуча і славна земля!

Учень. З тобою радію, співаю,

             Омріяний сонячний краю.

             Ти моя радість і сила моя.

        Учень : Україно! Моя дорога Батьківщино!

Учень.  З чорнозему, з любистку, з рути-м’яти, з роси.

Учень. З дніпровської води, від зорі і місяця народжена!

Відео про Україну

Вчитель.  Двадцять п’ять років тому на політичній карті світу з’явилася нова держава – Україна. Народ, який мав давню історію, культуру, благодатну землю, здобув державу і заявив про своє право бути господарем на рідній землі. Тепер державу Україну знають у світі.

     Люди наші обдаровані, тямущі, щирі, доброзичливі, уміють працювати й відгукнутися на чуже горе. Тому ми впевнені, що помалу, крок за кроком ми облаштуємо свою країну, заживемо в достатку.

       Україна починається з нас. Ми пропонуємо  вам здійснити  подорож в історію «Україна починається з тебе» та провести урок за темою «Щоб у серці жила Батьківщина».


 

Учень. Двадцять п’ять років минає з тих пір, коли Україна була проголошена незалежною державою. Досягнення українського народу загальновідомі. Це надбання різних верств населення протягом тривалого історичного процесу, а також величезна праця вихідців з України, що їх доля закинула за межі Вітчизни.

Учень. Україна – це історія народу, який протягом багатьох віків боровся за свою свободу і незалежність. Це його славні гетьмани  Петро Сагайдачний, Іван Сірко, Богдан Хмельницький, Максим Залізняк, Іван Мазепа, Устим Кармалюк та багато інших, які віддали своє життя за щастя народу. Це й такі відомі всьому світові діячі української культури, як Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Олександр Довженко, Марія Заньковецька, Микола Лисенко.

Учитель. Усі ми – народ України, що його силою, волею, славою утвердилася на карті.    Українська держава – самостійна, ні від кого незалежна, вільна, суверенна.   

Учень.  На своєму історичному шляху український народ зазнав чимало трагічних випробувань. Усіх не перелічити. Це і татаро-монгольське нашестя, і навала польської шляхти та литовських князів, насильницька русифікація, колективізація, сибірське пекло, Голодомор 33-го, братовбивча війна...

Учень. Ми маємо пам’ятати, яку жахливу ціну заплатив український народ і платить зараз на сході нашої країни, в зоні проведення АТО за право жити на рідній землі. Пам’ятати, що в незалежності України, в соборності наших земель, у барвах Державного Прапора та мелодії Державного Гімну втілені ідеї й помисли повстанців. Високі символи України скроплені їхньою кров’ю, освячені їхніми молодими життями.


 

Вчитель: У самому центрі Європи є наша рідна Україна, наша Батьківщина, яка має свою землю, мову, культуру, історію, власні звичаї, традиції та  державні символи.

       Сьогодні ми з вами пригадаємо деякі цікаві факти про нашу рідну державу.

І група. Історики. Спочатку давайте поговоримо про історію України.

Ключові події українського державотворення в ХХ столітті:

  • 22 січня 1918 року – проголошення першої незалежності та проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР у 1919 році;

     У січні 1918 року була проголошена Українська народна республіка (УНР), а на територіях, які входили до складу Австроугорської Імперії, утворилася Західноукраїнська  Народна Республіка.

    У грудні 1918 року лідери двох новоутворених держав у місті Фастові підписали договір про наступну злуку обох українських держав в одну державну одиницю. Цей договір був урочисто проголошений у м. Києві на Софійській площі 22 січня 1919 року як злука УНР і ЗУНР. Той день увійшов у історію як День соборності України.

  • 1 листопада 1918 року – день «Листопадового зриву», здійсненого у Львові в ніч із 31 жовтня на 1 листопада 1918 року Українською народною радою силами Українських січових стрільців військового перевороту, щоб на українських землях, які на той час перебували у складі Австро-Угорської імперії, постала українська влада...

        Військовий переворот у столиці Галичини став поштовхом до українського національно-визвольного повстання в Галичині. Проголошено було Українську державу, найменовану згодом Західноукраїнською Народною Республікою.

  • 15 березня 1939 року – Сейм Карпатської України проголосив Карпатську Україну незалежною державою;

      Внаслідок Сен-Жерменського мирного договору 1919 р., українське Закарпаття увійшло до складу Чехословацької Республіки під назвою Підкарпатська Русь як автономний край з власним парламентом. 15 березня 1939 р. розпочалося перше засідання парламенту Карпатської України, на якому через розвал Чехословаччини відбулося проголошення державної самостійності Закарпаття та прийнято Конституцію, що визначила республіканський устрій Карпатської України з президентською формою правління.

  • 30 червня 1941 року – в окупованому Німеччиною Львові проголошено відновлення Української Держави,

         Сформовано уряд, який очолив Ярослав Стецько. Німецьке командування  трактувало це як самовільність українських націоналістів. Дуже швидко інформація дійшла до Гітлера, який наказав створити спеціальну комісію для розслідування справи з проголошенням акту.

  • 16 липня 1990 року – Верховною Радою Української РСР прийнято Декларацію про державний суверенітет України;

      Одним з головних положень Декларації було положення про громадянство. Проголошувалося, що Україна має своє громадянство, де «всі громадяни рівні перед законом, незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, освіти, політичних поглядів, релігійних переконань, роду і характеру занять». Громадяни всіх національностей становлять народ України.

       Декларація проголошувала економічну самостійність України. Декларація визнавала самостійність республіки у вирішенні питань науки, освіти, культурного і духовного розвитку української нації.

       Україна проголошувала свій намір стати в майбутньому постійно нейтральною державою, яка не буде брати участі у військових блоках і зобов'язується дотримуватися трьох неядерних принципів: не застосовувати, не виробляти і не набувати ядерної зброї.

       Декларація проголошувала право України безпосередньо реалізувати відносини з іншими державами, укладати з ними договори, обмінюватися дипломатичними, консульськими, торгівельними представництвами

  • 24 серпня 1991 року – Верховною Радою Української РСР прийнято

Акт проголошення незалежності України;

       В результаті Україна стала незалежною державою з неподільною та недоторканою територією, на якій чинними є тільки власні Конституція, закони та постанови уряду. Історичний день 24 серпня 1991 року було проголошено Днем Незалежності України. Цей день став національним святом нашого народу, а цю дату ми відзначаємо як державне загальнонародне свято.


 

  • 1 грудня 1991 року – відбувся Всеукраїнський референдум на підтвердження Акта проголошення незалежності України. На референдум було винесено одне питання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». У референдумі взяли участь 31 891 742 особи — 84,18% населення України. З них 28 804 071 особа (90,32%) проголосувала «За».
  • 28 червня 1996 року - була прийнята Конституція України, Основний закон держави України. На пам'ять про прийняття Конституції в Україні щорічно святкується державне свято — День Конституції України.

        Учні виконують завдання «Рік державності України у датах»

Завдання: знайти відповідність даті та події.

*22 січня 1918 року – проголошення першої незалежності та проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР у 1919 році

*1 листопада 1918 року – день «Листопадового зриву»,

*15 березня 1939 року – Сейм Карпатської України проголосив Карпатську Україну незалежною державою

*30 червня 1941 року – в окупованому Німеччиною Львові проголошено відновлення Української Держави,

*16 липня 1990 року – Верховною Радою Української РСР прийнято Декларацію про державний суверенітет України;

*24 серпня 1991 року – Верховною Радою Української РСР прийнято Акт проголошення незалежності України

*1 грудня 1991 року – відбувся Всеукраїнський референдум на підтвердження Акта проголошення незалежності України.

*28 червня 1996 року - була прийнята Конституція України


 

Вчитель: Конституція – це основний закон держави, що закріплює основи життя суспільства і устрою держави.Та на жаль, результати соціологічного дослідження, проведеного на замовлення Центру політико-правових реформ у грудні 2015 року показали вкрай низьку обізнаність громадян, зокрема й молоді, з текстом Конституції України та відповідно нерозуміння її цінності. Так, 50,4 % населення відповіли, що вони ніколи в житті не читали Конституцію України, навіть окремі статті.

 

Які права дає нам Конституція? (учні ланцюжком називають

 Учитель.  Крім державних символів,  Україна має ще й народні, родинні, поетичні символи. У давнину кожне слов'янське плем'я, родина і навіть окрема людина мали свої обереги. Ними слугували трави і квіти, дерева і кущі, птахи і сили природи, різні предмети.

         Мамина пісня, батькова хата, дідусева казка, бабусина вишиванка, рушник — все це наші родинні символи.


 

       Вчитель: Держава – це народ. Тільки тоді держава може бути могутньою, коли в неї сильний, могутній духом з незламною волею народ. Україна може пишатись своїм народом. А чи добре ми з вами знаємо  видатнихукраїнців?


 

Вікторина «Відомі українці»

  1. Він першим переклав Біблію українською мовою, створив перший в Україні фонетичний правопис, написав перший історичний український роман. (Пантелеймон Куліш)
  2. Автор першої у світі Конституції. (Пилип Орлик)
  3. Від робіт якої української художниці був у захваті Пабло Пікассо (Катерини Білокур)
  4. Київський князь який побудував Золота ворота та Софійський собор у Києві. (Ярослав Мудрий)
  5. Хто з українських письменників узяв собі псевдонім – назву своєї національності. (Леся Українка)
  6. Видатний український спортсмен, який встановив багато світових рекордів у стрибках з жердиною. (Сергій Бубка)
  7. Відома співачка, яка вперше стала переможницею Євробачення.(Руслана Лижичко)
  8. Найвідоміший футболіст України сучасності. (Андрій Шевченко)
  9. Володарка 45 золотих, 21 срібної та 14 бронзових медалей тільки на міжнародних змаганнях, не рахуючи національних першостей засновниця і голова Міжнародного благодійного фонду «Здоров'я поколінь». (Лілія Підкопаєва)
  10. Переможниці Євробачення-2016? (Руслана, Джамала)
  11. Твір якого українського поета перекладений 147 мовами світу («Заповіт» Т.Г. Шевченка)
  12. Перший космонавт України. (Леонід Каденюк)


 

Вчитель: Ой яка чудова українська мова
                 Де береться все це, звідкіля і як

 

Вчитель: українська мова – одне із найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ.

Визначні місця Україи

Відео

Учитель.

  • Географічний центр Європи знаходиться в селі Ділове Рахівського району на Прикарпатті.
  • У нас, на Україні є пустеля, називається Олешківські піски. Пустеля найбільша в Європі, знаходиться на Херсонщині.
  • Найстаріший дуб в Україні віком 1350 років в урочищі Юзефін (обхват 8,5 м).
  • У світі 1384 пам’ятників Шевченку. В Україні налічується 1256.
  • У нас найбільший запас марганцю у світі 11% усіх покладів планети.
  • Що стосується літакобудування, то найбільший у світі літак АН225 «Мрія», АН-124 «Руслан» (довжина-84 м, висота-18 м, швидкість 850 км/год.)
  • Коліями країни з 2014 року курсують швидкісні потяги «Тарпан», швидкітю 160 км/год.

      Наші земляки мріяли покращити майбутнє своєю працею та особистим прикладом довели та доводять, щокожен повинен бути творцем свого щастя.


 

Підсумок уроку

       Сьогодні ми з вами пригадали і історію нашої держави,  звичаї та традиції,  відомих людей, почули милозвучність нашої мови.

       «Україна починається з тебе» -так ми сказали на початку уроку. Ви – майбутнє України. Тож своїми знаннями, працею, здобутками підносьте її культуру, своїми досягненнями славте її. Будьте гідними своїх предків, любіть рідну землю так, як заповідав великий Тарас, бережіть волю і незалежність України, поважайте свій народ і його мелодійну мову. Шануймо себе і свою гідність і шановані будемо іншими.

Прийом «Закінчи речення»

  • Сьгоднішній урок змусив мене замислитися…..
  • Почуте спонукає мене…
  • Я мрію про….


 


 

        Україна потребує нашої виваженості, єдності, мудрості. Ми пишаємося нашою молоддю. Вона активна, здатна відстоювати своє майбутнє. Ми повинні поважати себе, свою державу, тоді інші країни поважатимуть нас.

Будем жить! На зло гіркій недолі,

Будемо мову рідну берегти,

Будемо сіять на своєму полі!

Любити, красивішати, рости.


 

Нам треба жити кожним днем,

Не ждать омріяної дати,

Горіть сьогоднішнім вогнем,

Бо «потім» може й ненастати.


 

Література.

1.Конкурси, турніри, вікторини для старшокласників / Уклад. О. Зуб’юк. – Тернопіль: Мандрівець, 2007. – 88 с.

2. Ющук І.П. Практикум з правопису української мови / І.П. Ющук. – К. : Освіта, 2000. – 254 с.

Інтернет-джерела

http://superschool.com.ua/load/na_vsi_klasi/1_4_klasi/shhob_u_serci_zhila_batkivshhina_rozrobka_pershogo_uroku_2016_2017_n_r/3-1-0-5966

http://tsn.ua/ukrayina/10-naynezvichaynishih-ta-cikavih-faktiv-pro-ukrayinu-364501.html

http://teplydim.at.ua/load/konspekt_vikhovnoji_godini/1-1-0-2

http://www.osvitacv.com/index.php/2011-01-11-15-03-48/pozaklasna-robot/scripts-of-holidays-and-events/231-we-are-your-children-ukraine

https://drive.google.com/file/d/0B9in1otEG3MmUXpmd0k4aXJnd0k/view?pref=2&pli=1

https://drive.google.com/file/d/0B9in1otEG3MmU0ZyNFdNc3NyQVE/view?pref=2&pli=1

https://drive.google.com/file/d/0B9in1otEG3MmaEtBTXNWYVFSR2s/view?pref=2&pli=1

http://www.osvitacv.com/index.php/2011-01-11-15-03-48/pozaklasna-robot/scripts-of-holidays-and-events/231-we-are-your-children-ukraine

http://shkola.ostriv.in.ua/publication/code-4DA333D2F8F0B/list-AAB774EB26

Категорія: Виховна робота | Додав: hraisa660404metaua | Теги: БАТЬКІВЩИНА, патріотизм
Переглядів: 424 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Народження сайту
11 лютого 2017 року
Моя Батьківщина
flag-ukrainy-animatsionnaya-kartinka-0015 Моя Україно прекрасна, пісень і волі сторона. Олександр Олесь
Щорічні конкурси
Вхід на сайт
Пошук